Google Ads

Yetersiz Reklam Gücü Nedir? Nasıl Çözülür?

Google Adwords kullanıcılara en doğru reklamları sunabilmek adına geri bildirimler sağlamaktadır. Oluşturulan reklam gücüyle ilgili bazı dönütler sağlanır. Bu dönütlerden biri de reklamların derecelendirmesi üzerinedir.

Yetersiz reklam gücü oluşturulan reklam metninin yeterli alakaya sahip olmaması üzerinedir. Genellikle bazı alanlarda verilen reklamlarda yetersiz bir reklam gücü olduğuna dair uyarı alınabilir. Bu durumda da yapılması gereken güçlü bir reklam oluşturmaya çalışmak olacaktır.

Mevcut reklamınız sizin işinize yarasa da Adwords tarafından yetersiz reklam gücü olarak nitelendirilebilir. Bu durumda sorunu çözebilmeniz için doğru bir politika uygulamanız gerekiyor.

Reklam gücü reklamınızın öge sayısı ve türüne göre sizlere etki düzeyini bildiren reklam gücü dönüşü olur. Yetersiz reklam gücünü çözebilmek sizin elinizdedir.

Yetersiz Reklam Gücü Nasıl Çözülür?

Yetersiz reklam gücü uyarısı aldığınızda reklamlara bazı ögeler ekleyerek kolayca reklam gücünü arttırabilirsiniz. Bu süreçte alabileceğiniz ögeler şu şekilde olabilir;

  • Reklamlarınıza videolar ekleyerek daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Video barındıran reklamlar kullanıcıların ilgisini çekmektedir.
  • Reklamların daha fazla ön plana çıkabilmesi adına birkaç tane görsel eklemeniz önerilebilir.
  • Reklamınızın daha fazla platformda yer alması önemlidir. Reklamınıza en az bir tane yatay ve bir tane de dikey şekilde video eklemeniz doğru bir performans arttırma yöntemi olacaktır.

Reklamlarınıza yatay ya da dikey olarak video eklediğinizde reklam performansı daha yüksek olacaktır. Reklam ayarlarınızı bazı ögeler ekleyerek kolayca arttırabilirsiniz.

Yetersiz Reklam Gücü ve Cloaker İlişkisi

Yaptığınız tüm düzenlemelere rağmen yetersiz reklam gücü almaya devam ediyorsanız sorunu çözebilmek için bizlere başvurabilirsiniz. Sizler için reklamlarınızı Cloaker teknolojisi ile yayına alıyoruz. Bu teknoloji sayesinde daha önce aldığınız yetersiz reklam gücü uyarısı artık bir sorun olmaktan çıkabilir.

Cloaker sistemi yasaklı ya da kabul edilmeyen reklamların Adwords, Facebook ve Instagram üzerinde paylaşılabilmesi için çok kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir.  Bu sistemde kurulum, reklam oluşturma ve reklam performanslarının takip edilmesi gibi konularda her aşamada bizlerden profesyonel destek alabilir ve reklamlarınızı sorunsuz olarak yayınlamaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu