Google Ads

Şüpheli Ödeme Sorunu Çözümü

Google Adsense üzerinde şüpheli ödeme sorunu her zaman karşınıza çıkabilecek bir durumdur. Bu sorunu çözebilmek için çok emek harcamanıza gerek yok. Bazı durumlarda şüpheli ödeme sorunu çözümü konusunda neler yapabileceğinizi sizlere anlatacağız.

Google Adwords hesabınız üzerinden şüpheli ödeme uyarısı alıyorsanız bu durum reklamlarınızın yayınlanmamasına yol açabilir. Bu durumda kredi kartınızı birkaç ayrı hesapta kullanmanız durumunda karşınıza böyle bir sorun çıkmış olabilir.  Bunun yanında kredi kartınızda yetersiz bakiye olması ya da kart bilgilerinin değişmesi de bu tarz bir sorunun nedeni olabilir.

Şüpheli ödeme sorununu çözerken öncelikle bu hataya yol açabilecek sorunları bulmanız gerekiyor.   Birden fazla ADS hesabınız varsa ve aynı kredi kartına birden fazlasına ödeme gerçekleştirdiyseniz hesaplarınızın askıya alınması çok olağandır.

Şüpheli Ödeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Şüpheli ödeme sorunu çözümü olarak kullanabileceğiniz çok sayıda yöntem bulunuyor. Bu yöntemlere geçmeden önce ilk olarak hesap bilgileriniz ve kredi kart banka bilgilerinizin aynı olması gerektiğini belirtelim. İlk olarak bu yönde kontrollerinizi yapmanız gerekiyor.

Tüm bilgilerinizin aynı olduğundan emin olduktan sonra yapmanız gereken itiraz formu doldurmak olacak. İtiraz formu ile Google Ads yönetimine durumu anlatarak şüpheli bir ödemeniz olmadığını kanıtlayabilir ve işlem yapılmasını isteyebilirsiniz. Yoğunluk durumuna göre hesabınızdaki şüpheli ödeme durumu Google Ads yönetimi tarafından kısa süre içinde kaldırılacaktır.

Şüpheli Ödeme Sorunu Kesin Çözüm

Şüpheli ödeme sorunu kesin çözüm için öncelikle bu yöntem uzun olsa da garanti olarak kullanılabilir. Bu işlem salt Google Ads için değil diğer tüm platformlardaki sorunlarınızın çözümünü sağlayacak bir yöntemdir.

İlk olarak bilgisayarınıza sanal bir bilgisayar kurmanız gerekiyor. Sanal bilgisayar kurulmasının temel amacı ekran kartının kullanılmaması ve fakrlı bir mac adresi oluşturabilmek olacak. Çünkü bazı platformlar ekran kartı üzerinden de sizleri bulabilir.

Daha sonra eski tarihli olması daha iyi olacak şekilde yeni bir mail adresi, sanal kart ve fatura adresi bulmanız gerekiyor. Fatura adresi yanlışlığı sizde bir sorun oluşturmuyorsa önceki adresinizden farklı olması avantaj olarak kabul edilebilir.

Sanal bilgisayar için internet bağlantısını mobil olarak gerçekleştirmelisiniz.    Mobil IP takip edilemediği için avantajlı olacaksınız. Bu işlem sonrasında çözüm olacaktır. Detaylı bilgi ya da çözüm önerisi görmek isteyen adaylar bizlere yazabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu