Google Ads

Mobil Uygulama Reklamı Nasıl Verilir?

Mobil uygulama tanıtımı için reklam faaliyetleri çok önemlidir. Mobil uygulamanızı geniş kitlelere tanıtabilmek için reklam faaliyetlerini doğru şekilde planlamalısınız. Geliştirdiğiniz uygulamayı hedef kitleniz ulaştırabilmek için çok sayıda reklam yöntemi sizleri bekliyor. Mobil uygulama reklamı için en çok kullanılan yöntem Google reklamları oluyor.  Arama motorları üzerinden mobil uygulamanızın reklamını kolaylıkla hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.

Google Ads dünyanın en büyük reklam ağı olarak biliniyor.  Bu uygulama üzerinden Google üzerinde arama sonuçları, Youtube videoları içinde mobil uygulamanızın reklamını yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Admod sayesinde başka uygulamalara ve adsense ile binlerce site ve Google Play’de Android uygulamalarda reklam verebilirsiniz.

Mobil uygulama reklamları vermek çok profesyonel bir süreçtir.  Mobil uygulamanızın reklamını doğru bütçeyle doğru hedef kitleye yaptığınızda hedeflerinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz.  Google Ads reklam kampanyalarıyla İOS ve Android uygulamalarınızı Google Arama, Youtube, Google Play ve diğer platformlarda tanıtabilirsiniz.  Google Ads sayesinde uygulama reklamlarınız optimize edilir ve sizinkine en çok benzeyen uygulamalarla ilgilenen kitleye reklamınız kolaylıkla ulaşır.

Mobil Uygulama Reklamı Oluşturma Aşamaları

Mobil uygulama reklamı oluşturma aşamaları 3 adımda gerçekleşiyor. Bu süreçte profesyonel şekilde hareket ederek mobil uygulamalarınıza ait reklamları kolayca hedef kitlenize ulaştırabilir ve daha geniş kitlelerin mobil uygulamanızı indirmesini sağlayabilirsiniz.

Mobil uygulama reklamı oluşturma aşamaları şöyle sıralanabilir;

 1. Uygulama Reklamı Oluşturma:  Uygulamanızla ilgili bilgileri belirleyin ve bunun için sistemden yardım alın. Uygulama reklamlarınızın daha etkili ve görünür olması için resim ve video eklemeyi de ihmal etmeyin.
 2. Reklam Bütçenizi Belirleyin:  Reklam bütçesi çok önemlidir.  Mobil uygulamalarınız için reklamlar oluştururken hedef yükleme başına maliyetinizi ve en yüksek günlük bütçenizi belirlemeniz gerekiyor.  Reklamlarınızı size özel olarak istediğiniz gibi optimize edebilirsiniz.
 3. Hedeflerinizi Belirleyin: Kullanıcılardan ne beklediğinizi de sisteme eklemeniz gerekiyor. Kullanıcıların ne yapmasını istiyorsanız buna karar verin ve reklamınız kullanıcılara bu mantığa göre gösterilsin.

Mobil uygulama reklamları oluştururken doğru adımları uygularsanız mobil uygulamanızı çok geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.  Böylece indirme sayınızı belirgin oranda arttırabilir ve gelirlerinizi hemen arttırmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamı Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobil uygulama reklamı verirken dikkat etmeniz gereken durumlar şöyledir;

 • Reklam vereceğiniz hedef kitleyi doğru şekilde belirlemelisiniz. Mobil uygulamanızın özelliklerine göre hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Bunun için profesyonel araçlar kullanabilirsiniz.
 • Reklamlarınızı oluşturmadan önce reklam verme amacınızı belirleyin. Mobil uygulamanızın türüne ve özelliklerine göre bir amaç belirlemeniz doğru olacaktır.
 • Google Ads çok farklı reklam türleri barındırıyor.  Reklam modellerini inceleyerek sizin için en verimli reklamları tercih edebilirsiniz.
 • Anahtar kelime analizlerini doğru şekilde yapın. Anahtar kelime analizi için ücretli ve ücretsiz çok sayıda araç kullanabilirsiniz.  Aranma hacimleri ve ortalama maliyetler hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.
 • Negatif anahtar kelimeleri de doğru analiz edin. Reklamlarınızın hedef kitle tarafından görüntülenmesi adına negatif anahtar kelimeleri de kullanmayı unutmayın.
 • Reklamlarınızın ne sıklıkla amacına ulaştığını detaylı olarak incelemelisiniz. Bunun için sürekli olarak test ve analiz yapmalısınız.
 • Reklamlarınızda kullanıcıları harekete geçirecek Call to Aciton ifadelerini kullanın. Böylece harekete geçirici mesajlarla mobil uygulamanıza daha fazla insan çekebilirsiniz.
 • Mobil uygulamanızın reklamlarını oluşturduktan sonra dönüşüm oranlarını takip edin. Dönüşüm oranlarına göre reklamlarınızı optimize etmeniz çok önemlidir.

Mobil Uygulama Reklamında Profesyonel Destek

Mobil uygulama reklamları oluştururken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Doğru reklam politikası oluşturmazsanız tüm reklamlarınız boşa gidecektir. Reklamlarınızdan verim alabilmek için anahtar kelime analizini doğru yapmalı, hedef kitlenizi doğru belirlemeli, doğru bütçeyi oluşturmalı ve bütçenizi etkili şekilde kullanabilmelisiniz. Tüm bunları yapabilmek için profesyonel destek almanız gerekiyor.

Mobil uygulamanızın tanıtımını sizler için profesyonel şekilde gerçekleştirelim. Deneyimli ekibimizle sizin için mobil uygulama reklamlarınızı oluşturalım. Sizler için tüm analiz sürecini planlayalım ve reklam sonuçlarınızı takip edelim. 

Mobil uygulamanızı geniş kitlelere ulaştırmak ve gelirlerinizi arttırmak için hemen bize ulaşın ve sizin için performans odaklı bir Google ADS reklam kampanyası planlayalım. Reklam yatırımlarınız boşa gitmesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu