FacebookGoogle Adsİnstagram

Cinsel Ürün Reklamı Nasıl Verilir?

Cinsel ürünler pek çok insanın ilgi gösterdiği ürün gruplarıdır. Zira cinsel anlamdaki eksiklikler hem kadınlar hem de erkekler açısından neredeyse kabul edilemez düzeyde önemlidir. Şansa bırakılmadan telafi edilmesi ve bir yandan da sağlığın korunması gerektiğinden ötürü cinsel ürün reklam ve içeriklerinin ilgi görmesi doğaldır.

Anahtar Kelimeler Doğru Seçilmeli

Reklam verme hizmetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi de anahtar kelimelerin doğru seçilmesi. Bu sayede ürün ve hizmetten yararlanmak isteyenler bu anahtar kelimeleri arama motorlarına yazarak bu reklamlara erişebiliyor. 

Ayrıca anahtar kelimelerin doğru tercih edilmesi halinde çok daha fazla kişiye bu reklamları ulaştırmak mümkün hale geliyor. Zira arama motorlarının algoritması büyük oranda doğru anahtar kelime seçimine dayanıyor. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için olmazsa olmazlar arasında anahtar kelime seçimi yer alıyor.

Cinsel Ürün Reklamlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Cinsel ürün reklamları diğer ürün ve hizmetlerden farklı olduğu için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar kısaca şu şekilde ifade edilebilir;

  • Hedef kitlenin tam isabetle belirlenmesi gerekir,
  • Yasak ve müstehcen kelimelerden arındırılmış bir reklam metni hazırlanmalıdır,
  • Reklamlarda kullanılacak görseller yasa dışı bir içerik barındırmamalıdır,
  • Erkeklerin bu ürünlerin asıl hedefi olduğu bilinerek içerikler buna uygun düzenlenmelidir.

Elbette dikkat edilmesi gereken daha pek çok husus vardır. Bunlar da reklam uzmanları tarafından gözetilecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Bu hizmete aslında arama motoru optimizasyonu deniyor. Teknik adıyla SEO olarak da ifade edilen arama motoru optimizasyonu; arama motorlarının algoritmasını bilen kimseler tarafından yapılması gereken bir işlem. Bilhassa cinsel ürün reklam verme konusunda anahtar kelime seçimi çok daha titiz yapılmalı.

Arama Motoru Optimizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Arama motoru optimizasyonu, özellikle reklamlar söz konusu olduğunda herkes tarafından yapılamayacak; özel uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar ise şunlardır;

  • Anahtar kelimeler doğru belirlenmeli,
  • İçerikler güncel olmalı,
  • En ufak bir kopya içerik dahi bulunmamalı,
  • Hedef kitleye uygun içerikler hazırlanmalı,
  • Belirli aralıklarla güncellenmeli

Tüm bunlara dikkat edilir ve diğer teknik konular ihmal edilmezse reklamların yer aldığı ilgili sayfaların arama motorlarında en üst sıralarda çıkacağı ve bu sayede çok daha fazla tıklanacağı muhakkaktır.

Yasaklı Kelimelere Dikkat Edilmeli

Yasaklı kelimelerin tercih edilmesi reklamı bütünüyle amaçsız hale getirebiliyor hatta reklam veren firmaya büyük zararlar verebiliyor. Akabinde yasaklı olmayan ancak doğru anahtar kelimelerden bazı içerikler üretilmesi gerekiyor. Cinsel ürünler hakkında özgün ve güncel içerikler hazırlandıktan sonra bu içerikler web sayfasına entegre ediliyor. Arama motoru optimizasyonu da bu sayede büyük oranda tamamlanmış oluyor.

Yasaklı Kelimelere Dikkat

Cinsel ürünler hakkındaki reklamlarda, sıradan reklamlardan çok daha titiz davranılması gerekiyor. Ne de olsa bu gibi ürünler tanıtılırken bazı yasaklı kelimelerin kullanılması an meselesi. Ancak bu kelimelerin hiçbir şekilde içeriklerde yer almaması gerekiyor. SEO alanında uzman ve deneyimli kişiler, hangi anahtar kelimelerin tercih edilmesi hangilerinin ise edilmemesi gerektiğini çok iyi biliyor. Bu sayede risk alma durumu da hiçbir şekilde söz konusu olmuyor.

Metinlerin İçeriği Önemlidir

Cinsel içerikli reklamlar sadece Türkiye’de değil tüm dünyada büyük ilgi uyandırıyor. Bu nedenle de içeriklerin çok daha dikkatli hazırlanması ve doğru bilgilerden oluşması gerekiyor. Ayrıca cinsellik pek çok insan için hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu için diğer içeriklerden daha dikkatli okunduğu göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek. Bu nedenle reklam metinlerinin de itinayla hazırlanması hatta bu iş için özel personelin çalışması gerekiyor. Cümlelerin tam olarak anlaşılması ve devrik cümlelerden uzak bir metin oluşturulması reklamın en önemli unsurları arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu